background - color : # 000000 ; /*Green*/

Вівторок, 2021-05-18, 5:01 PMВітаю Вас Гість
Реєстрація | Вхід
RSS
Загальноосвітній ліцей м.Орджонікідзе
Новий стандарт
Меню сайту
Пошук
Міні-чат
"Міс Аліса 2011"
Міжнаро́дний ко́нкурс знавці́в украї́нської мо́ви і́мені Петра́ Я́цика — конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

Організатори: Міністерство освіти і науки України, Ліга українських меценатів за підтримки Міністерства культури і туризму України.

За традицією, конкурс щороку стартує 9 листопада, в День української писемності та мови.

Конкурс проходить у 4 етапи за олімпійською системою: шкільний, районний, обласний та загальноукраїнський. Переможці конкурсу, крім цінних подарунків, отримують грошову винагороду (2006 року вона становила 3-7 тисяч гривень — залежно від вікових груп учасників).

Перший Міжнародний конкурс знавців української мови відбувся 2000 року.

За ухвалою Ліги українських меценатів, конкурсу надано ім'я Петра Яцика, а його дочка Надія стала почесним головою конкурсу.

Певні особливості мав VII конкурс (відкрився 9 листопада 2006 року в Чернігові). Вперше мовний марафон проходив без участі Освітньої фундації Петра Яцика (Торонто), якою керує Надія Яцик. Очолювана нею фундація зняла з себе відповідальність за проведення мовного конкурсу, бо, на її переконання, «не може українська діаспора врятувати українську мову в Україні». На її думку, це може зробити тільки уряд України.

Одним із натхненників конкурсу є виконавчий директор Ліги українських меценатів, відомий письменник і громадський діяч Михайло Слабошпицький.

25 жовтня 2010 року міністр освіти і науки України Дмитро Табачник підписав указ, яким фактично ліквідував міжнародний конкурс ім. Петра Яцика. Це рішення не підтримала українська інтелігенція та письменники (Дмитро Павличко, Михайло Слабошпицький, Іван Дзюба, Павло Мовчан, Марія Матіос, Василь Шкляр інші), котрі написали відкритого листа до президента Віктора Януковича, з вимогою скасувати рішення міністра освіти.

У 2011 р. відбудеться ХІ Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. За останні роки кількість учасників конкурсу сягала 5 млн. чол з-понад 20 країн світу.